Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 5 września 2016

Narodowe Czytanie 2016 - "Quo Vadis" 1/3.09. - relacja

Witam! Dzisiejszy post zbyt długi nie będzie, bo całe wydarzenie trwało ledwo godzinę, ale mimo wszystko pomyślałem, że miło by było podzielić się tym z Wami :) A więc zaczynajmy.

Mimo iż akcja została zaplanowana na 3.09., wydarzenie w mojej bibliotece miało miejsce dwa dni wcześniej, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. Niezbyt dobrze wspominam ten dzień, zapewne wiecie z jakiego powodu - szkoły. Ale dosyć o tym. O 6:30 ze snu gwałtownie wyrwał mnie budzik, by dać znać, że przez następne 10 miesięcy będzie budził mnie tak pięć dni w tygodniu. Jako że rozpoczęcie samo w sobie zostało przewidziane na 9, miałem akurat trochę czasu, żeby się ogarnąć, a i tak byłem na miejscu sporo przed czasem. 

Po tradycyjnym spędzeniu około 40 minut na hali, słuchając niewyraźnego przemówienia dyrektora i jego współpracowników oraz gości, zostaliśmy poproszeni, by przejść do biblioteki. Tam w gronie kilkunastu osób zajęliśmy miejsca w czytelni i - po krótkiej przemowie pani bibliotekarki - kto by się spodziewał, czytaliśmy. 


Nie powiem, trochę się stresowałem i bałem, głównie dlatego, że nienawidzę wystąpień publicznych, nawet w tak wąskim gronie odbiorców. Na szczęście udało mi się przeczytać mój fragment bez (chyba?) żadnej pomyłki, z czego się szczególnie cieszę :')


Podsumowując, pomimo stresu i pechowego dnia, Narodowe Czytanie "Quo Vadis" uważam za względnie udane i nie żałuję, że wziąłem w nim udział. A u Was miało miejsce podobne wydarzenie? Wzięliście w nim udział? Podzielcie się w komentarzach :)


Zgodnie z Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych niniejszym zabraniam kopiowania oraz rozpowszechniania moich tekstów. Jeśli chcesz w jakiś sposób wykorzystać moją pracę, zapytaj. Za naruszenie praw autorskich kodeks przewiduje kary grzywny i/lub pozbawienia wolności do lat 2.

4 komentarze:

 1. O fajnie wiedzieć, że coś takiego miało miejsce.... Ostatnio jestem trochę do tyłu z aktualnymi wydarzeniami. Ale mogę zrobić opóźnioną wersję, Za chwilę.
  Ciekawie wyglądało to u Ciebie w szkole :)
  Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że moje gimnazjum nie organizuje żadnych akcji czytelniczych, a te narodowe olewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zacznie jak coś podpowiesz, sam się zdziwiłem w sumie :D I wybacz, że teraz xD

   Usuń

Obserwatorzy