Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 31 października 2016

Day of fear #2 - Halloween 2016 - Nocny przypływ - recenzja


Cześć! Dziś noc grozy, noc horrorów, a ja mam dla Was na dokładkę mini recenzję upiornego opowiadania Stephena Kinga, czyli drugą odsłonę tej serii! Cieszycie się? :')Opowiadanie to opisuje jedną noc z życia kilku osób, które zdeecydowały się rytualnie spalić człowieka. Dlaczego tak się stało? Czym jest A6, której się tak boją? Odsyłam do tekstu!

Mimo iż opowiadanie to do długich nie należy - ma niecałe 12 stron - nie nudzi. Wszystko dzieje się dość dynamicznie, a co dodatkowo za tym idzie, jest ciekawe. 


"Nawet jeśli jesteśmy ostatnimi ludźmi, to co z tego? Bez nas świat również będzie toczył się własnym torem aż do chwili, kiedy księżyc przestanie przyciągać masy wód w ziemskich oceanach".


Atmosfera jest raczej ciężka, lecz nie przytłaczająca. Postacie wydają się być całkiem zwyczajne - niestety, tu widać minus tak krótkich form - nie zdążymy sję dobrze zapoznać z bohaterami, a opowiadanie się kończy. Oczywiście uogólniam - nie wszystkie opowiadania takie są! :)

Mimi iż nic spekakularnego ani wzbudzającego jakieś większe emocje w tym utworze nie ma, jest przyjemny, idealny wprost na Halloween :) Podsumowując, polecam Wam to opowiadanie i mam nadzieję, że sięgniecie po tę krótką formę pana Kinga :)


A Wy jak spędziliście Halloween? Strasznej nocy, Kochani! 


Źródło zdjęć: 1


Zgodnie z Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych niniejszym zabraniam kopiowania oraz rozpowszechniania moich tekstów. Jeśli chcesz w jakiś sposób wykorzystać moją pracę, zapytaj. Za naruszenie praw autorskich kodeks przewiduje kary grzywny i/lub pozbawienia wolności do lat 2.

3 komentarze:

 1. A ja w Halloween pochłaniałam filmy szczególnie horrory :)
  Ta opcja też może być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nominowałam cię do TAGU: http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/2016/11/monolog-z-ksiazka-w-doni-poradz-sobie-z.html

   Usuń
  2. Ja też! Dzięki, na pewno zrobię ^^

   Usuń

Obserwatorzy