Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 14 lutego 2016

WALENTYNKI 2016 - NA DZIEŃ PRZED ŚLUBEM - RECENZJA

  Na wystawach sklepów mile uśmiechają się do nas pluszowe misie, przy kasach kuszą walentynkowe słodkości, a w parkach spacerują zakochani, trzymając się za ręce... Może trochę przekolorowane, ale z tym nieodzownie kojarzy mi się Dzień Zakochanych. Z okazji tego wspaniałego święta chciałbym życzyć wszystkim szczęścia w miłości i nie tylko :) A teraz przejdźmy do dalszej części, jaką jest recenzja... mangi!
   Manga ta to zbiór sześciu, na pozór nie mających ze sobą nic wspólnego opowiadań, jednak po głębszym przyjrzeniu się każdemu z nich, we wszyskich w mniejszym lub większym stopniu przewija się ślubNo właśnie, ślub. Czym jest? Najszczęśliwszym dniem w życiu? Może dla niektórych tak. Największą tragedią? Pewnie czasem też. Najprostszą okazją na szybką kasę? Bardzo możliwe. Właśnie ślub jest jedną z najważniejszych rzeczy, wokół których kręci się akcja większości z opowiadań. Nieraz jest tylko tłem, innym razem głównym wydarzeniem, jeszcze kiedy indziej jedynie okolicznością, w skutek której postacie stały się takie, jakie są w chwili obecnej, ale w znaczący sposób wpływa na naszych bohaterów

   Historie przedstawione przez Hozumi w tym tomiku są przede wszystkim nietuzinkowe, nieraz wzruszające, a także na swój sposób pouczające. Opowiadają o poszukaniu samego siebie, zamykaniu pewnych rozdziałów w swoim życiu, zaakceptowaniu tego, co nieuniknione. 

   Podsumowując, z całego serca polecam sięgnąć po "Na dzień przed ślubem". Jest to bardzo ciekawa, wciągająca lektura, która w zależności od czytelnika, umili Wam wieczór lub roztrzaska Wasze serca na tysiąc małych kawałków. Zgodnie z Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych niniejszym zabraniam kopiowania oraz rozpowszechniania moich tekstów. Jeśli chcesz w jakiś sposób wykorzystać moją pracę, zapytaj. Za naruszenie praw autorskich kodeks przewiduje kary grzywny i/lub pozbawienia wolności do lat 2. 

2 komentarze:

  1. Zapowiada się ciekawie, a okładka bardzo przyciąga :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na zdjęciu to akurat obwoluta, ale rzeczywiście - jest piękna ^^ Okładka taka przeciętna ;>

      Usuń

Obserwatorzy