Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 20 listopada 2015

MOCKINGJAY BOOK TAG

   Każdy wie, jaki dzisiaj dzień, prawda? 20 listopada. Premiera "Kosogłosa cz. 2", a co za tym idzie - dzień, na który najbardziej czekałem w tym roku. Ja już w kinie byłem (niestety nie na Kosogłosie), ale udało mi się zdobyć " kilka" ulotek i plakat (*,*) Nie przedłużając, przejdźmy do pytań:


1. Katniss, czyli ognista książka, która rozpaliła Twoje serce.
Hmm. Uznam, że chodzi tutaj o rozpalenie dotyczące intensywniejszego czytania książek. Tą książką jest "Harry Potter" <32. Peeta, czyli najcięższa książka w Twojej biblioteczce.
Bezprecedensowym zwycięzcą są "Arcydzieła światowej architektury". Serio ciężka. Jeśli chodzi o książki typowo do czytania, wydaje mi się, że to "Trzej muszkieterowie".3. Gale, czyli książka, za którą mógłbyś zabić.
(Gale'a, delikatnie mówiąc, nie znoszę. TeamPeeta). Myślę, że autor/ka tego TAGu chciała, by była to książka, za której zniszczenie mógłbym zabić. Jeśli tak, tą powieścią jest... " Harry Potter". (Który w całym poście wystąpi trzy razy, ale cii).


4. Prim, czyli ulubiona książka z dzieciństwa.
Heh. Znowu Was zaskoczę. "Harry Potter" <3


5. Finnick, czyli książka z piękną okładką.
Jak dla mnie to "W śnieżną noc". Naprawdę ładna okładka. Swoją drogą, jeszcze jej nie przeczytałem, ale nadrobi się. Kiedyś.6. Johanna, czyli książka, która Cię zraniła i wywołała łzy.
Pozwolę sobie rozbić to pytanie na dwie części. Książka, która mnie zraniła jest " Kosogłos" </3. Niestety nie mam tej powieści na własność (jeszcze), więc daję zdjęcie plakatu :) Książką, która wywołała łzy jest "W mocy ducha" <3. Ile tam się dzieje między Rose a Dymitrem <3 Dodam, że to jedna z bardzo niewielu książek, na których uroniłem łzy + prawie wpadłem do rowu, kiedy odnawiali chodnik (lekka trauma na czytanie po drodze, ale co tam).7. Snow, czyli znienawidzona przez Ciebie książka.
Cóż, znienawidzona to trochę za mocne słowo, ale bardzo nie lubię "Szukając Alaski".8. Galeniss/ Peetniss, czyli książkowa para, której kibicujesz.
Sydney x Adrian <3. Sydrian Forever.To by było na tyle - niestety nie ma już więcej pytań. Przy okazji chciałbym zapytać, czy byliście lub będziecie w najbliższym czasie na " Kosogłosie"? Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami po seansie :)

4 komentarze:

 1. Jak tu pięknie u ciebie!
  U mnie też by się pojawił prawie wszędzie Harry Potter ale : przede wszystkim różnorodność!
  W śnieżną noc czyta się bardzo szybko tak jak szybko mijają święta :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ^^
  http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Znowu ja :P
  Nominowałam cię do LBA!
  Więcej informacji tutaj:
  http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/2015/12/monolog-z-ksiazka-w-doni-lba2.html#comment-form
  Pozdrawiam, ^^

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy