Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 14 lipca 2015


„Zagubiony heros” 
  R. Riordan  - recenzja

  "Zagubiony heros" to pierwszy tom kolejnej, po "Percym Jacksonie i Bogach Olimpijskich", serii autorstwa Ricka Riordana. 
   Po kolejnej, czyli drugiej wojnie tytanów, świat oblewa ocean względnego spokoju. Blisko pół roku po jej zakończeniu z Obozu Herosów ni stąd ni zowąd znika Percy Jackson. Gdzie podział się syn Posejdona ? Co to wszystko ma wspólnego z zamilknięciem Olimpu ? Jaki wkład w to miała Królowa Bogów ? Co ma z tym wszystkim wspólnego trójka półbogów ze Szkoły Dziczy ? Dlaczego jeden z nich, Jason, prawie nic nie pamięta ? Jaką tajemnicę tak usilnie stara się ukryć przed światłem dziennym Piper ? Co działo się w przeszłości Leona ? Dowiecie się tego i wiele, wiele więcej po przeczytaniu tej wspaniałej książki, jaką jest "Zagubiony heros". A to dopiero początek doskonale zapowiadającej się serii !

  Świat przedstawiony przez R. Riordana w sequelu równie cudownej serii pt. "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" urzekł mnie przede wszystkim wprowadzeniem mitologii między opisane w powieści wydarzenia. Czytając "Zagubionego herosa" nie raz i nie dwa wybuchałem śmiechem, ale nie brakowało też wydarzeń zapierających dech w piersiach. Kolejną niezaprzeczalną zaletą tej książki są bardzo dobrze wykreowani bohaterowie. Każda postać ma inny charakter, razem doskonale się uzupełniają. Następnym walorem powieści jest bez wątpienia sposób jej podzielenia - autor w tej książce wprowadził podwójne rozdziały pomiędzy trójkę głównych bohaterów tego tomu, a mianowicie Jasona, Piper i Leo. 

   Według mnie naprawdę warto "spróbować" tej pozycji. Kiedy już po nią sięgniecie, gwarantuję, że nim się obejrzycie, znajdziecie się w świecie pełnym mitów, bogów, herosów, zagadek, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji, które pochłoną Was bez reszty. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem i to jest moja pierwsza recenzja. Mam nadzieję, że nie wyszła jakaś najgorsza, ale chętnie przyjmę wszelkie słowa krytyki :)

Chciałbym także bardzo, ale to bardzo podziękować Oldze z Wielkiego Buka, bez której na pewno nie podjąłbym się tego wyzwania, jakim jest prowadzenie bloga. Jeśli to czytasz, dziękuję :* 

Tutaj macie link do kanału Olgi :)
WielkiBuk

6 komentarzy:

 1. Świetna recenzja :) Na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, jest to naprawdę dobry początek. Przekonałeś mnie. Primo - co z tego, że krótkie , chcę więcej! Secundo - recenzję czyta się naprawdę dobrze. Tertio - z czasem będziesz pisać dłuższe posty, oby tak dalej!
  Beta

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się teraz cieszę! :D Dziękuję za takie miłe słowa - mocno trzymam za Ciebie kciuki! Czytaj dużo i pisz dużo - będzie szał! Świetna recenzja!
  Pozdrowienia! :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy